معرفی مانیتور گیمینگ حرفه ای ( دو صفر )

برای افزایش کیفیت بازی های رایانه ای خود مانیتور گیمینگ را از فروشگاه دوصفر خریداری و استفاده کنید. مانیتورهای گیمینگ قابلیت های زیادی نسبت به نوع معمولی خودش دارد. رزولوشن و افزایش کیفیت بازی در تمامی مراحل به چشم می خورد و می توان روی آن حساب کرد. در این مقاله سعی شده است اطلاعاتی درباره مانیتور گیمینگ و این مدل خاص بدست آوریم. اگر قصد خرید یک مانیتور گیمینگ مناسب را دارید پس بهتر است این مقاله را بدقت مطالعه کنید. قبل از خرید یک مانیتور گیمینگ باید اطلاعاتی درباره این دستگاه کسب کنید.

مانیتور گیمینگ در دوصفر

بازی های رایانه ای

ابتدا بهتر است با مفهوم بازی رایانه ای بیشتر آشنا شویم. بازی رایانه ای یک بازی ویدیویی است که به جای اجرا روی کنسول بازی روی رایانه شخصی صورت می گیرد. اگر واقعا می خواهید بدانید ایده اولیه بازی های رایانه ای اول به نام چه کسی ثبت شد، کاملا مشخص نیست. چرا که در سال 1949 میلادی یک سفارش برای برنامه نویسی جدید و متفاوت از سوی کارفرمای رالف بائر خواسته شد. بائر یک کار خلاقانه و متفاوتی را ارائه داد. او برنامه ای تقریبا شبیه به بازی را ارائه داد. اما از سوی کارفرما این پروژه رد شد. او نمی دانست که سالها بعد این ایده باعث پایه گذاری صنعت بازی های رایانه ای در جهان خواهد بود.

اما اولین بازی رایانه ای واقعی در سال 1961 میلادی با نام جنگ ستارگان نوشته شد. رالف بائر و راسل داگلاس اولین کسانی بودند که کنسول بازی را اختراع و به بازار عرضه کردند. امروزه این بازی ها پیشرفت زیادی کردند و پلی استیشن و بازی های آنلاین از طریق رایانه ها بسیار جذاب و پر مخاطب است. سگا و آتاری دیگر نام های وسایل بازی در زمان های گذشته است که هنوز هم بازی های جذاب قارچ خور و دیگر بازی ها به یاد بچه های آن زمان مانده است.

امروزه می توانید از نسل های پیشرفته تر بازی های رایانه ای لذت ببرید. بازی های سه بعدی و حتی متحرک و با استفاده از حرکات دست و پای شما یک دنیای واقعی را برای شما رقم می زند. همچنین امروزه برای بازی های با کیفیت تر از وسایل بازی مناسب همچون مانیتور گیمینگ و موس گیمینگ حرفه ای و .. استفاده می شود که می توانید برای خرید آنلاین به دو صفر مراجعه کنید.

مانیتور گیمینگ

مانیتور امکان مشاهده برنامه ها و تصاویر برنامه ریزی شده در رایانه را برای کاربر امکان پذیر می کند. اما مانیتور گیمینگ چرا به این اسم نام گذاری شده است؟ چون افراد بازی کننده یا کاربران واقعی مانیتور گیمینگ ساعت های زیادی را جلوی مانیتور نشسته و در حال بازی هستند. به همین دلیل باید مخصوص بازی بوده و ارگونومی خوبی داشته باشد و در تمام زوایا و فواصل بتوان از آن به راحتی استفاده کرد. افراد بازی کننده حرفه ای به خوبی تفاوت این مانیتورها را با دیگر مانیتورها می دانند و ارزش واقعی تأثیر گذاری یک مانیتور مناسب بازی را هنگام بازی کردن، می فهمند.

رزولوشن و گرافیک و سرعت در این مانیتورها از اهمیت بسزایی برخوردار است. ویژگی این مانیتورها به گونه ای طراحی شده است که می توان انواع بازی ها را نصب و تا ساعت های طولانی پای آن نشست و به بازی خود ادامه داد. امروزه استفاده و استقبال از مانیتورهای گیمینگ افزایش یافته است. فروشگاه های زیادی اقدام به فروش این گونه مانیتورها می کنند. دو صفر یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه فروش مانیتور گیمینگ است. این فروشگاه به صورت آنلاین به مشتریان خود خدمات رسانی می کند و شما هم برای ثبت سفارش خود می توانید به این سایت مراجعه کنید.

مانیتور گیمینگ در دوصفر

ویژگی های مانیتور گیمینگ مناسب

اگر قصد خرید یک مانیتور گیمینگ خوب را دارید باید از مشخصات فنی دستگاه به خوبی آگاه باشید. کسب اطلاعات کافی درباره دستگاه خریداری شده یکی از نکات خرید یک دستگاه مناسب است. بنابراین با افزایش آگاهی درباره آن دستگاه می توانید کیفیت خرید خود را بالا ببرید. قطعا یک مانیتور گیمینگ با مشخصات فنی بسیار قوی، انتخاب درست تری است. اما اگر قیمت و فضای اشغال شده توسط آن برایتان مهم است، باید آنها را نیز در نظر بگیرید.

ویژگی های مانیتور گیمینگ مناسب در دوصفر

ـ اندازه صفحه نمایشگر

اگر فکر می کنید صفحه نمایشگر بزرگ، مناسب فرد بازی کننده است، سخت در اشتباهید. چرا که اگر صفحه نمایشگر به قدری بزرگ باشد که نیاز باشد کاربر بیشتر از یک متر از مانیتور فاصله بگیرد. پس در هنگام دیدن نوشته ها و منوی بازی دچار مشکل خواهد شد. پس اندازه صفحه نمایشگر باید متناسب و حتی مقعر باشد که چه بهتر خواهد بود. مقعر بودن صفحه نمایش باعث ایجاد یک فضای دید بیشتری می شود. در هر صورت اگر صفحه نمایش کوچک تر از حد معمول باشد چشم را اذیت می کند و اگر بیش از حد، بزرگ باشد باید فاصله از مانیتور را افزایش داد که مشکل دیگری در پی خواهد داشت.

ـ نسبت تصاویر در مانیتور گیمینگ

نسبت تصاویر به این معنی است که نسبت عرض مانیتور به ارتفاع آن چقدر است. اکثر مانیتورها و تلویزیون ها نسبت تصاویرشان 16 به 9 است. برای امور آفیس و اداری نسبت تصویر 4 به 3 مناسب است. امروزه برای تماشای فیلم و بازی ها از مانیتورهای اولترا واید با نسبت تصویر 21 به 9 استفاده می کنند. چرا که تماشای فیلم یا بازی در مانیتورهای با تصاویر کشیده تر، جذاب تر است.

ـ رزولوشن (تفکیک تصاویر)

وقتی می گوییم عکس 65 مگاپیکسی یعنی رزولوشن یا وضوع تصویر برابر با 65 است. تصاویر فول اچ دی رزولوشن دو میلیون پیکسل یا دو مگا پیکسل است. رزولوشن با وضوح تصاویر ارتباط مستقیم دارد. هر چقدر رزولوشن مانیتور بالاتر باشد وضوح تصویر نیز بالا خواهد رفت. اما یک اشکال وجود دارد؛ زمانی که رزولوشن را در کارت گرافیک افزایش دهیم باعث کاهش سرعت بازی خواهد شد. چرا که به زمانی بیشتری برای پردازش نیاز دارد. رزولوشن مناسب برای یک مانیتور گیمینگ WPHD (2560 در 1440 پیکسل) است. این مانیتور بالطبع قیمت بالاتری دارد پس اگر نمی توانید آن را تهیه کنید، می توانید از مانیتورهای فول اچ دی استفاده کنید. (بهتر است از مانیتورهای با رزولوشن پایین تر استفاده نکنید)

ـ میزان نوسازی (Refresh Rate)

رفرش یا تازه سازی در صفحه وب به وسیله کلید سریع F5 انجام می شود. تازه سازی تصویر و صفحات در مانیتور گمینگ مناسب باید 144 هرتز باشد. البته این محاسبه برای کارت گرافیک قدرتمندی است که می تواند در یک ثانیه 144 فریم پیچیده را پردازش کند. می توانید پس از بررسی این ویژگی ها و انتخاب محصول از فروشگاه دو صفر دستگاه مورد نظر خریداری کنید.

– پنل کاربری و مقایسه پنیل IPS و TN

دو گونه پنل در مانیتورها به کار می روند، نوع قدیمی تر آن TN، و پنل IPS است.

TN، قیمت ارزان تری دارد اما در تعویض تصاویر سرعت بالاتری دارد و از نرخ نوسازی بالاتری هم برخوردار است.

اما پنل IPS، کنتراست  و کیفیت رنگ بالاتری نسبت به TN دارد اما گرانتر است و نرخ نوسازی تصاویر از سرعت پایین تری برخوردار است. امروزه با پیشرفت های حرفه ای این اشکالات برطرف شده و پنل IPS بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

– نرخ زمانی پاسخ گویی در حرکت تصویر

این قسمت هم مربوط به پنلی است که مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از این پنل ها، سریع رد پای تصویر قبلی را پاک کرده اما دیگری با تأخیر بیشتری این کار را انجام می دهد. امروزه زمان پاسخگویی مانیتورهای IPS برابر 4 میلی ثانیه است.

– نرخ نوسازی متغیر مانیتور گیمینگ

نرخ نوسازی در مانیتورها گیمینگ بسته به کارت گرافیک است که باید از انویدیا و یا ای ام دی پشتیبانی کند. برای این کار باید یک سخت افزار تهیه کنید که باعث افزایش قیمت مانیتور گیمینگ می شود.

– ارگونومی (تنظیمات فیزیکی)

اگر برای بازی می خواهید یک مانیتور گیمینگ انتخاب کنید. پس بهتر است آن مانیتور، استند داشته باشد؛ تا در صورت نیاز بتوان آنرا به صورت عمودی یا افقی یا به هر شکلی تغییر داد. با استفاده از استندهای مجهز می توانید چرخ، جلو، عقب، بالا و پایین مانیتور را به حرکت در آورید و از بازی لذت ببرید.

خرید از فروشگاه دوصفر

تمام ویژگی هایی که در قسمت بالا ذکر شد، بازگو کننده یک سیستم حرفه ای برای بازی است. اگر دنبال یک مجموعه ی قدرتمند در کنار هم هستید، پس قبل از آن باید این مقاله را مطالعه کنید. برای دستیابی به اطلاعات بیشتری درباره دستگاه های مناسب گیمینگ می توانید به سایت دو صفر مراجعه کرده و اطلاعاتی را بدست آورید.

همچنین می توانید قبل از خرید با کارشناسان فروش این فروشگاه مشورت کرده و دستگاهی متناسب با محیط بازی و محدودیت هزینه خود انتخاب نمایید. اگر قصد خرید یک مانیتور گیمینگ مناسب را دارید بهتر است به قسمت فروشگاه سایت دوصفر مراجعه کرده و ثبت سفارش انجام دهید و دستگاه مورد نظر خود را به صورت اکسپرس همراه با ضمانت نامه و با قیمت مناسب تحویل بگیرید.

ضمانت کالا و خدمات پس از فروش نشانه اعتماد متقابل بین مشتری و فروشنده است. دوصفر همواره در جلب رضایت مشتری می کوشد.