بازگشت

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های دوصفر بوده است و دوصفر در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است.

کالاهای ارائه شده در وب سایت دوصفر دارای 7 روز ضمانت بازگشت وجه می باشند و مشتریان عزیز با توجه به شرایط زیر می توانند درخواست خود را از طریق تماس با واحد پشتیبانی، ایمیل و فرم پشتیبانی به اطلاع دوصفر برسانند و از ضمانت 7 روزه بازگشت وجه دوصفر در صورت رعایت شرایط زیر بهره مند شوند.

درخواست هایی که از طریق فرم پشتیبانی به دوصفر ارسال شوند در الویت قرار می گیرند، خواهشمند است در جهت افزایش سرعت پیگیری درخواست شما عزیزان از فرم پشتیبانی استفاده نمایید و درخواست خود را ثبت کنید

لطفاً توجه داشته باشید:

– باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوط راه اندازی شوند تنها باید توسط نصاب مجاز انجام شود. برای این منظور با شرکت مربوط یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرید. در غیر این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت. در صورت خرید اعتباری (استفاده از کد تخفیف یا ووچر) پس از نهایی‌شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، ووچر یا کد تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.

کارت هدیه

با توجه به ماهیت متفاوت کارت هدیه، خریداری کارت هدیه مشمول هیچ‌یک از شرایط مرجوعی نمیباشد.

شرایط بازگرداندن کالا

استفاده از 7 روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد؟

  • اگر کالای خریداری شده، ایراد یا اشکال فنی داشته باشد:

– اشکال و یا ایراد فنی باید حداکثر تا 7 روز پس از دریافت کالا، به دوصفر اطلاع داده شود.
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات تا پایان 7 روز مهلت استفاده، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
– استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به دوصفر بازگردانده شود.
– برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
– این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می‌شود.

  • اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مغایرت داشته باشد:

– وجود مغایرت کالا باید حداکثر تا 24 ساعت به اطلاع واحد پشتیبانی دوصفر برسد و اگر کالای خریداری شده با کالای ارسالی متفاوت باشد باید به همان صورت اولیه و بدون بازکردن پلمپ و نایلون وکیوم به دوصفر بازگردانده شود.
– اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
– عکس و مشخصات فنی محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. این مغایرت ها اکثرا به دلیل وجود تفاوت میان موارد منتشر شده شرکت و برند تولید کننده با کلای نهایی است.
– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

  • اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد:

– آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به پشتیبانی دوصفر از طریق تلفن، ایمیل و فرم پشتیبانی اطلاع داده شود.
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به دیجی‌کالا بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

  • اگر مشتری از خرید خود منصرف شود:

توجه بند 1: انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

توجه بند 2: از آنجا که دوصفر یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).

– تا پیش از ثبت نهایی سفارش، امکان لغو سفارش وجود دارد.
– با استناد به موارد بالا و “توجه یند 1″، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.
لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

  • اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد:

– آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش دیجی‌کالا اطلاع داده شود.
– مسئولیت هرگونه آسیب به مرسوله در هنگام حمل و نقل آن به عهده شرکت عهده دار ارسال و حمل و نقل است و دوصفر دز این قبال مسئولیتی ندارد.
– در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل‌گرفتن مرسوله خودداری کند و با واحد پشتیبانی دوصفر تماس بگیرد (خواهشمند است در این موارد حتما از طریق تماس تلفنی با واحد پشتیبانی تماس بگیرید) و این مورد را به اطلاع دوصفر و واحد پشتیبانی برسانید و از پشتیبانی دوصفر استفاده نمایید.

پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد دوصفر باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت دوصفر در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت و پس از دوماه در صورتی که مشتری همچنان از تحویل آن خودداری کند کالا و مبلغ پرداختی آن توسط دوصفر ضبط می گردد و مشتری حق هر گونه شکایت را از خود صلب می کند.

درخواست خود را با ذکر شماره پیگیری سفارش، به دوصفر اطلاع دهید

 

شرایط گارانتی

برخی از کالا های موجود در دوصفر ممکن است دارای گارانتی باشند و شرایط استفاده و ابطال گارانتی توسط شرکت گارانتی کننده مشخص می شود و سیاست های شرکت گارانتی کننده و شرایط و ضوابط اعلامی از سوی آن ارتباطی با دوصفر ندارد و دوصفر مسئولیتی در قبال گارانتی، شرایط و ضوابط آن و استفاده از خدمات آن ندارد.

 

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

– اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان دوصفر برسد، هزینه‌های ارسال به عهده دوصفر است.
– برای واریز هزینه پست به حساب مشتری، قبض پستی با مهر شرکت پست باید همراه کالا به دوصفر ارسال شود و پیگیری ها با همکاران ما انجام شود.
– در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان دوصفر، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

چطور درخواست خود را جهت مرجوعی کالا به شما اطلاع دهم؟
از طریق یکی از روش‌های زیر، درخواست خود را اطلاع دهید:
– با ورود به فرم پشتیبانی، در قسمت “نوع درخواست” گزینه “فرایند بازگرداندن کالا” را انتخاب کنید و اطلاعات درخواست شده را با دقت وارد کنید.

– درخواست خود را به آدرس ایمیل orders@dosefr.com ارسال نمایید.

بدیهی است در صورت ثبت درخواست مرجوعی به صورت آنلاین و از طریق فرم پشتیبانی، فرایند مرجوعی سریعتر انجام خواهد شد

توجه: جهت رسیدگی به درخواست، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است و دوصفر هیچ مسئولتی در قبال وارد کردن اشتباه اطلاعات ندارد پس خواهشمند است اطلاعات را با دقت و به درستی ارسال نمایید.